Belarus

Gumy proti oděru a rezavění

CAB je zástupcem firmy Linatex vyrábějící gumu z přírodního kaučuku. Gumy chrání nosné konstrukce před abrazí nebo před chemickým působením dopravovaného materiálu - Linatex vyrábí mnoho druhů gumy, které jsou s ohledem na své vlastnosti vhodné pro různé využití v průmyslu.

Nejběžnější typy :

  • LINATEX – guma pro mokré opotřebení, provozní teplota až 70oC               Červená Premium-pryž, 95% Latex, 38° Shore tvrdost, vysoká zatížitelnost, pevnost a odolnost proti střihu, natržení a opotřebení, obzvlášť vhodná k tlumení hluku.
  • LINARD 60 – guma pro suché opotřebení, provozní teplota až 70oC                Otěrutvrdá pryž, siliko-zesílená verze LINATEX s vysokou odrazovou pružností (použití při požadavku na nízké opotřebení nárazy).
  • LINATRILE – guma odolná vůči chemii, provozní teplota až 110oC                   LINATEX-specifická pryžová kvalita s vysokou odolností proti opotřebení v olejovém a chemickém prostředí.
  • LINAPLUS FGL – guma použitelná pro kontakt s potravinami, provoz. teplota a 70oC. Přírodní pryž bílé barvy, použitelná pro dlouhodobý kontakt s potravinami, vynikající odolnost proti opotřebení, FDA certifikát.
  • LINAPLUS OZL – guma odolná vůči ozónu, provozní teplota až 70oC              Přírodní pryž s odolností proti účinkům slunečního záření a vysoké koncentraci ozónu.

 

Léty si LINATEX - přírodní guma získala široké uznání, jako vysoce působící ochrana proti opotřebení. Dříve panovalo mínění, že ochrana ze slinutého karbidu se nejlépe hodí k potírání opotřebení praním a ostatních opotřebeních ve smyslu "čím tvrdší, tím lepší". Inženýři a obsluhující personál však brzy poznali, že s jinou koncepcí jsou dosaženy úspěšnější výsledky. Přešlo se na používání gumy, velice elastického materiálu s nízkou tvrdostí, která nárazy vzniklé opotřebovávací silou poddajně přijme. Pro součástky se od tohoto okamžiku vyvinula zcela nová technologie chránící proti opotřebení.