Belarus

Gumy proti oděru a rezavění

CAB je zástupcem firmy Linatex vyrábějící gumu z přírodního kaučuku. Gumy chrání nosné konstrukce před abrazí nebo před chemickým působením dopravovaného materiálu - Linatex vyrábí mnoho druhů gumy, které jsou s ohledem na své vlastnosti vhodné pro různé využití v průmyslu.

Nejběžnější typy :

  • LINATEX – guma pro mokré opotřebení, provozní teplota až 70oC               Červená Premium-pryž, 95% Latex, 38° Shore tvrdost, vysoká zatížitelnost, pevnost a odolnost proti střihu, natržení a opotřebení, obzvlášť vhodná k tlumení hluku.
  • LINARD 60 – guma pro suché opotřebení, provozní teplota až 70oC                Otěrutvrdá pryž, siliko-zesílená verze LINATEX s vysokou odrazovou pružností (použití při požadavku na nízké opotřebení nárazy).
  • LINATRILE – guma odolná vůči chemii, provozní teplota až 110oC                   LINATEX-specifická pryžová kvalita s vysokou odolností proti opotřebení v olejovém a chemickém prostředí.
  • LINAPLUS FGL – guma použitelná pro kontakt s potravinami, provoz. teplota a 70oC. Přírodní pryž bílé barvy, použitelná pro dlouhodobý kontakt s potravinami, vynikající odolnost proti opotřebení, FDA certifikát.
  • LINAPLUS OZL – guma odolná vůči ozónu, provozní teplota až 70oC              Přírodní pryž s odolností proti účinkům slunečního záření a vysoké koncentraci ozónu.

 

Léty si LINATEX - přírodní guma získala široké uznání, jako vysoce působící ochrana proti opotřebení. Dříve panovalo mínění, že ochrana ze slinutého karbidu se nejlépe hodí k potírání opotřebení praním a ostatních opotřebeních ve smyslu "čím tvrdší, tím lepší". Inženýři a obsluhující personál však brzy poznali, že s jinou koncepcí jsou dosaženy úspěšnější výsledky. Přešlo se na používání gumy, velice elastického materiálu s nízkou tvrdostí, která nárazy vzniklé opotřebovávací silou poddajně přijme. Pro součástky se od tohoto okamžiku vyvinula zcela nová technologie chránící proti opotřebení.

 

 

cab group logo

Kontakt

 

CAB minerals, s. r. o.
Jeronýmova 23
618 00 Brno

 

Email: